Sport zza monitora

Gry komputerowe to sport. Tak, w dodatku bardzo dobrze płatny. Gracze, którzy przeznaczają godziny na granie w gry, nie śpią po nocach aby przejść kolejne poziomy mogą zostać nagrodzeni. Od kilku lat organizuje się specjalne rozgrywki dla graczy komputerowych.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody w wysokości kilkuset tysięcy dolarów. Dzięki temu gry stają się już nie tylko formą rozrywki, ale i sposobem na życie. Rozgrywki organizowane są w największych miastach kraju oraz świata. Sprzedaje się na nie bilety, jak na mecze siatkówki czy gale bokserskie.

Gracze siedzą na arenie, mają przed sobą komputery. I grają. Wokół na widowni tysiące ludzi z zapartym tchem obserwuje przebieg wydarzeń i śledzi każdy ruch zawodnika. Oczywiście z entuzjazmem komentując go.

Aby wszystko było dobrze widoczne, na ogromnych telebimach wyświetlane są rozgrywki w dużej rozdzielczości. Taki sposób na życie to gratka dla fanów gier komputerowych. Oczywiście można nazywać to sportem… ale raczej z przymrużeniem oka. Siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie może się odbić na zdrowiu, ale tylko negatywnie.