Chłopaki częściej grają w gry?

Utarło się, że gry komputerowe to przede wszystkim strzelanki lub misje wojenne. A skoro wojsko i broń, to z pewnością adresatami są chłopacy. Jeszcze kilka lat temu, ta granica była mocno zaznaczona, a dzisiaj się zaciera. Bo w gry komputerowe tak samo chętnie jak chłopacy, grają też dziewczęta. Choć jednak mimo wszystko, chłopacy częściej zasiadają przed monitorem ze słuchawkami na uszach i ochoczo klikają w klawiaturę.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się gry komputerowe – strategiczne. Sięgają po nie chłopcy w każdym wieku, podobnie jak dziewczęta. Rozgrywki wojenne wciąż przodują – liczy się tutaj nie tylko refleks, umiejętność kojarzenia faktów i instynkt. Dla pasjonatów historii taka gra to prawdziwa gratka! Gry strategiczne dotyczą także takich dziedzin jak robotyka czy architektura. Projektuje się mosty, pociągi i osiedla.

Można grać także w piłkę nożną lub ścigać się nowoczesnymi samochodami. Gry komputerowe dla chłopców są nie tylko doskonała rozrywką, ale i świetnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania niespodziewanych problemów. @A ja piłkę kopię… przed monitorem! Gry komputerowe pochłaniają osoby w każdym wieku. Dotyczą różnych dziedzin życia. Od kilku lat zauważa się duże zainteresowanie grami w rozgrywki piłkarskie.

Każdego roku przemysł komputerowy wypuszcza nowe płyty z udoskonalonymi grami. Gry kosztują krocie, a mimo to miliony chłopaków na całym świecie z niecierpliwością oczekuje daty premiery lub doszukuje się sprzedaży przedpremierowej. Dlaczego? Ponieważ każdy chciałby choć raz skompletować skład Realu Madryt lub poczuć się Robertem Lewandowskim. Rozgrywki piłkarskie przed komputerem to fascynująca sprawa! Przysparza wiele emocji, pozwala się zrelaksować i zacieśnić relacje przyjacielskie. Piłka nożna w wydaniu komputerowym jest non stop aktualizowana – tak aby składy zespołów zawsze się zgadzały, a sylwetki jak najbardziej przypominały prawdziwych piłkarzy.

Takie gry pasjonują chłopaków w każdym wieku. Cóż, można się przy nich zmęczyć podobnie jak na boisku… z tym wyjątkiem, że tutaj boli tylko nadgarstek. Może jeszcze głowa, od długich godzin przed monitorem.

www.chirurgiaonkologiczna.org.pl