Przestępcy na Facebooku

Portale społecznościowe zrobiły w ostatnich kilku latach zawrotną karierę i zupełnie zmieniły nasz dotychczasowy sposób komunikowania się czy prowadzenia kampanii reklamowych i promocyjnych. Jeśli więc stronom tego typu udało się przyciągnąć tak dużą liczbę użytkowników, nic dziwnego, że ściągnęły do siebie także cyberprzestępców.

Jak nie dać się okraść na portalach społecznościowych? Przede wszystkim należy uważać na wszelkiego rodzaju fałszywe newsy, które często pojawiają się na zainfekowanych „tablicach” naszych znajomych. Wiadomości te są często linkami do stron internetowych oszustów, a po kliknięciu na nie możemy zainfekować swój komputer złośliwym, szpiegowskim oprogramowaniem.

Ostrożni musimy być także przy wszelkiego rodzaju konkursach i promocjach. Złodzieje często podszywają się pod znane marki oferując, np.

darmowe bony na bardzo duże kwoty. W rzeczywistości jest to sposób na wyłudzenie od nas danych osobowych, numeru telefonu bądź adresu e-mail.

Jak więc być bezpiecznym na portalach społecznościowych? Należy przede wszystkim korzystać z nich z głową. Jeśli coś wydaje nam się podejrzane – po prostu w to nie klikajmy.

www.kwadrat.slupsk.pl