Kopalnia muzyki

Sfera rozrywki także jest nieodłącznie związana z internetem, więc tego wątku absolutnie nie da się pominąć. Doskonale wiedzą o tym melomani, którzy właśnie z sieci mogą czerpać nieograniczone ilości nagrań swoich ulubionych artystów. Za pośrednictwem internetu można słuchać stacji radiowych z całego świata i tą drogą poznawać brzmienia, które w innych okolicznościach byłyby poza naszym zasięgiem. Internet sprawdza się też od lat jako miejsce komercyjnej dystrybucji utworów muzycznych.

Rośnie rzesza artystów, którzy swoje płyty sprzedają online w postaci pakietów plików FLAC czy MP3. Płacąc przelewem online możemy legalnie kupić czyjąś płytę, nie mając nigdy w ręku fizycznego krążka. Nagrania, szczególnie singlowe, są również udostępniane w serwisach wideo takich jak YouTube. Ogromną ilość nagrań wrzucają do sieci internauci, nie zawsze czyniąc to w sposób legalny.

To jeden z kosztów rozwoju internetu, jednak podejmowana czasami walka z piractwem w sieci nie służy niczemu dobremu i bywa postrzegana jako działanie przeciwko kulturze.