Kopalnia muzyki

Sfera rozrywki także jest nieodłącznie związana z internetem, więc tego wątku absolutnie nie da się pominąć. Doskonale wiedzą o tym melomani, którzy właśnie z sieci mogą czerpać nieograniczone ilości nagrań swoich ulubionych artystów. Za pośrednictwem internetu można słuchać stacji radiowych z całego świata i tą drogą poznawać brzmienia, które w innych okolicznościach byłyby poza naszym zasięgiem. Internet sprawdza się też od lat jako miejsce komercyjnej dystrybucji utworów muzycznych.

Firma tworząca aplikacje mobilne ITgenerator zaprasza do współpracy

Rośnie rzesza artystów, którzy swoje płyty sprzedają online w postaci pakietów plików FLAC czy MP3. Płacąc przelewem online możemy legalnie kupić czyjąś płytę, nie mając nigdy w ręku fizycznego krążka. Nagrania, szczególnie singlowe, są również udostępniane w serwisach wideo takich jak YouTube. Ogromną ilość nagrań wrzucają do sieci internauci, nie zawsze czyniąc to w sposób legalny.

To jeden z kosztów rozwoju internetu, jednak podejmowana czasami walka z piractwem w sieci nie służy niczemu dobremu i bywa postrzegana jako działanie przeciwko kulturze.