Co to jest baskinka?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy wszystkie zakupy dokonywane były drogą tradycyjną, fachowa wiedza z zakresu mody nie była nam zbyt potrzebna. Aby wybrać to, co nam się najbardziej podoba, wystarczyło wskazać palcem.

Dziś, w dobie Internetu, poszukiwania wymarzonego ciucha mogą stać się nieco trudniejsze. Warto poznawać modowe tajemnice, by wiedzieć, co wpisywać w wyszukiwarkę.

Jednym z dość powszechnie znanych, a jednak często trudnych do rozszyfrowania terminów jest baskinka. Pod tym tajemniczym terminem kryje się jeden z bardzo modnych elementów garderoby.

Określamy nim falbanę doszytą do górnej części stroju: bluzki lub sukienki, na wysokości pasa. Baskina może sięgać do bioder lub poniżej ich linii.

Współczesna moda każe umieszczać baskiny głównie w kobiecych ubraniach, ale z założenia baskinka może być również elementem męskiej garderoby. Każdy modowy pasjonat powinien wiedzieć, że na rynku odzieżowym można spotkać bardzo różnorodne rodzaje baskinek.

Mogą być gładkie lub rozkloszowane. Zdarza się, że baskiny są przymarszczone, rozcinane lub układają się w fałdy.

Co ciekawe, ten element garderoby może być także sznurowany z przodu lub z tyłu. Można spotkać również baskinki w formie krótkich patek.

www.california-tan.pl