Okna – dekoracyjne triki, które uatrakcyjnią wygląd pomieszczenia

Okna same w sobie mogą być elementem dekoracyjnym. Szczególnie te o nieregularnych kształtach, pięknych łukach, zaokrągleniach, w stylach wielokątów. Nie mniej jednak jeśli są standardowe, także potrafią budzić zachwyt. Zwłaszcza jeśli dobrze zadbamy o ich wygląd. Same w sobie mają raczej surowy charakter, a ich rola zamyka się do wpuszczania światła do pomieszczeń.

Można jednak zastosować kilka ciekawych trików, które w swojej prostocie, a zarówno zróżnicowanym rozwiązaniom – stanowią kolejny element dekoracyjny wnętrz:

  • Pierwszym rozwiązaniem są rolety, które ostatnio bardzo mocno zyskały na popularności. Wiąże się to przede wszystkim z łatwością użytkowania i czyszczenia takich elementów. Rolety świetnie nadają się zwłaszcza do mieszkań w blokach, kiedy zasłanianie wieczorem jest wręcz konieczne, aby wzbudzić poczucie prywatności. Warto wiedzieć, że obecnie rynek oferuje bardzo szeroki wybór rolet – od tekstur wykonania, materiałów po różnorodne kolory i wzory. Idealnie dobrane pod kolor i styl pomieszczenia mogą wzbogacić i upiększyć wnętrze;
  • Od lat elementem dekoracyjnym okien są firany i zasłony.

    Wszystko oczywiście zależy od indywidualnego poczucia estetyki, choć coraz częściej wraca się do tych rozwiązań. Mówi się, że te elementy dobiera się do pozostałych materiałów w pokoju (np. poduszek na kanapie, dywanów – pranie dywanów warszawa rembertów – czy wykładzin). Odpowiednio dobrane mogą tworzyć piękne, spójne wrażenie, a z pewnością dodatkowo bardzo wzbogacają stronę dekoracyjną. Jedynym problemem jest uciążliwość dbania o to rozwiązanie.

    Są to z reguły ciężkie, dość spore materiały, które ciężko wyprać w domowej pralce;

  • Oprócz zasłon, rolet i firan należy pamiętać o drobnych dodatkach, które wzbogacą wygląd na około okna, a są to: karnisze, klamry i sznury do upinania, czy ozdobne chwosty.

.