Nie tylko Facebook

Zazwyczaj gdy ktoś mówi o portalu społecznościowym ma na myśli Facebooka. Tymczasem istnieje kilkadziesiąt tego typu serwisów.

Jednak nie da się ukryć, że Facebook jest najbardziej popularny, a liczba jego fanów i użytkowników rośnie z dnia na dzień. Jakie inne portale społecznościowe można znaleźć w sieci? Zaraz po Facebooku w rankingu popularności wysokie miejsce zajmuje Twitter, który powstał wcześniej (bo w 2006 roku) niż portal społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga.

Kolejnym dość znanym serwisem społecznościowym jest linked.in o zasięgu globalnym, ten serwis dedykowany jest tym internatutom, którzy chcą w sieci nawiązywać kontakty biznesowe.

Wielu użytkowników w Polsce ma także konto na serwisie społecznościowym Badoo. Umożliwia on internautom wysyłanie wiadomości do znajomych, poznawanie nowych ludzi.

Wielu użytkowników Badoo poznało dzięki temu serwisowi miłość. Pisząc o portalach społecznościowych warto wspomnieć o Instagramie, czy chociażby Pintereście i serwisie takim jak MySPACE.