Lustro w łazience – element dekoracyjny i funkcjonalny

Lustro to przedmiot, który z pewnością znajdzie się w każdym domu, a szczególnie jeśli chodzi o pomieszczenie sanitarne, jakim jest łazienka. Jest to element niemal niezbędny, bez którego raczej nikt nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Co więcej – odpowiednio dobrane może z łatwością powiększyć wnętrze, które z reguły jest niewielkie.

  • Zdecydowanie się na konkretny model zależy od własnych upodobań, ale przede wszystkim od stylu w jakim urządzona jest łazienka i całe mieszkanie. Najważniejszą regułą, której przestrzegają architekci wnętrz jest spójność. Łazienki w obecnych czasach są aranżowane w wielu stylach.

    W klasycznych rozwiązaniach najbardziej odnajdą się przedmioty pozbawione nadmiernej dekoracji, udziwnień i nieregularnych kształtów. Najbardziej odpowiednie będą jednak połączenia ściennych szafek z kwadratowymi, okrągłymi lub prostokątnymi lustrami;

  • W momencie, gdy łazienka jest urządzona w bardziej wyszukanym, niecodziennym stylu można zdecydować się na nieco odważniejsze propozycje. Oferta luster jest w tym momencie ogromna. Po pierwsze mogą różnić się między sobą ramą w jakiej są umiejscowione, kształtem, sposobem mocowania do ścian. Co więcej, coraz większą popularność zyskują te wolnostojące, wpisując się w nowoczesne style. Najważniejsze o czym należy pamiętać przy doborze odpowiedniego lustra jest jednak jego oświetlenie.

    Wszystko zależy od czynności wykonywanych w łazience. Przykładowo – jeśli codziennie spędzamy tam czas na makijażu – lepiej nadadzą się lampy ścienne z regulacją z żarówkami typu led (o najjaśniejszym, białym świetle). Inaczej będzie w przypadku, gdy lustro jest tylko elementem dekoracyjnym i nie trzeba go nadmiernie naświetlać;

  • Niezależnie od wyboru – ten element dekoracyjny jest bardzo uciążliwy w utrzymaniu jego czystości. Najlepiej wygląda nieskazitelnie czysty, bez odcisków palców. Warto więc decydując się na konkretny model – wziąć pod uwagę możliwość i łatwość jego utrzymania.

.