PS3 Eye i komputer

Specyficzną kamerą dostępną w stałej sprzedaży jest PS3 Eye. To urządzenie peryferyjne dołączone do popularnej konsoli PlayStation 3, która zdobyła uznanie milionów graczy na całym świecie.

Dzięki kamerce można korzystać z funkcji detekcji ruchu – kamera w niektórych grach przechwytuje ruchy gracza, a następnie przetwarza je na komendy pozwalające kierować postaciami w rozgrywce. Okazuje się, że można PS3 Eye użyć jako kamerki internetowej, choć wymaga to od nas kilku czynności.

Przede wszystkim musimy pobrać z internetu specjalnie opracowany pakiet sterowników, które po zainstalowaniu na komputerze uczynią go gotowym na współpracę z kamerą od konsoli. Gdy to uczynimy, wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB i odczekać chwilę aż instalacja się zakończy.

Oprócz przesyłania obrazu kamera posiada też wbudowany poczwórny mikrofon, który nie jest może idealny, ale na pewno sprawdza się znacznie lepiej niż mikrofony wbudowane w laptopy. Minusem PS3 Eye jest to, że jako kamera zaprojektowana z myślą o konsoli nie zawsze współpracuje dobrze z komputerem i poszczególnymi aplikacjami.