Od czego zależą ceny ubrań w second-handach?

Sklepy z odzieżą używaną cieszą się dziś ogromną popularnością, a klienci często walą drzwiami i oknami, by znaleźć najlepsze rzeczy z nowych dostaw. Dzieje się tak, gdyż sprowadzane zza granicy rzeczy z drugiej ręki cechują się najczęściej niezłą jakością i przyzwoitą ceną, dzięki czemu nie trzeba wydawać dużych pieniędzy w sklepach sieciowych.

Ale od czego tak właściwie zależą ceny w sklepach second-hand? To zależy, jaką politykę cenową preferuje dany sklep – wciąż najczęściej spotykane jest przeliczanie na kilogram, choć w wielu lumpeksach możemy też spotkać ceny na wszystkich ubraniach z osobna. W tym pierwszym przypadku cena zależeć będzie więc od regularności dostaw i zazwyczaj najwięcej zapłacimy za jeden kilogram właśnie w tym dniu, kiedy do sklepu przyjedzie nowy asortyment.

Z kolei druga opcja to już wycena pojedynczej rzecz – najczęściej przeprowadzona przez pracowników lub właściciela lumpeksu – na którą składa się wiele czynników takich jak jakość, materiał, wielkość czy marka.

www.johnakufuorfoundation.org