Czemu służy kradzież tożsamości?

Kradzież tożsamości w internecie to ostatnio temat niezwykle modny, o którym bardzo dużo mówi się w mediach. Z pewnością ma to związek z faktem, że wciąż przybywa osób poszkodowanych przez cyberprzestępców.

Dlaczego wykradanie czyjś prywatnych danych staje się tak popularne i czemu właściwie służy? Złodziej, któremu uda się zdobyć nasze dane takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, numer pesel lub numer karty kredytowej, może czerpać z nich wiele korzyści. Bardzo często zdarza się, że w imieniu ofiary zakłada on fałszywe konto bankowe, wyłudza kredyty czy podrabia karty płatnicze.

Coraz popularniejszą praktyką jest też wynajmowanie mieszkania na fałszywe dane czy przekazywanie dzięki nim różnego rodzaju przesyłek. W skrajnych przypadkach ukradzione dane osobowe mogą służyć nawet do prania brudnych pieniędzy.

Jak widać więc zgubienie portfela czy przypadkowe zainfekowanie swojego komputera wirusami może być dla nas bardzo negatywne w skutkach. Aby tego uniknąć należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa.