Counter-Strike

Counter-Strike jest wieloosobową grą sieciową z kategorii FPS (strzelanek pierwszoosobowych). Pierwszy raz Counter-Strike pojawił się na rynku w 1999 roku, zdobył pozytywne opinie wśród graczy i recenzentów oraz wiele tytułów m.

in. za najlepszą grę akcji 2000 roku (wg.

Actiontrip.com, Game Revolution), grę online 2000 (GameSpot UK, Game Revolution, Computer Games) oraz nagrodę Game Developer Spotlight Award w kategorii Special Achivement in Gaming i Best Multiplayer Game.

W Counter-Strike każdy gracz ma do wyboru czy wcielić się w terrorystę czy też antyterrorystę i dołączyć do reszty graczy, którzy wybrali już stronę, po której chcą walczyć. Każdy uczestnik zaczyna rozgrywkę wyposażony w pistolet z dwoma magazynkami, nożem i 800 dolarami.

Cel gry dla graczy wcielających się w terrorystów jest wysadzenie danego obiektu, natomiast antyterroryści mają zapobiec wybuchom i uwolnić zakładników przetrzymywanych przez przeciwników. Mimo, że od premiery pierwszej części minęło kilkanaście lat, kolejne edycje gry są stałym elementem turniejów e-sportowych.